Kocsár Miklós születésének 90. évfordulójának tiszteletére műveiből április 13-án emlékhangversennyel emlékeztünk meg a 39. Kecskeméti Tavaszi Fesztivál komolyzenei záróprogramjának keretén belül a Kecskeméti Kodály Iskola Nemesszeghy Márta termében.
A hangversenyen városunk muzsikusai és zenekedvelői együtt tisztelegtünk Kocsár Miklós emléke előtt.
A Kecskeméti Tavaszi Fesztivál sorai Kocsár Miklósról és életművéről:
Ezzel a hangversennyel Kocsár Miklós Kossuth- és Erkel- díjas zeneszerző, a nemzet művésze, a Magyar Művészeti Akadémia egykori rendes tagja emléke előtt tisztelegnek Kecskemét város zeneművészei.A világhírű zeneszerző életében gyakran megfordult városunkban, születésének kerek évfordulóiról legtöbbször Kecskemét is megemlékezett.Kocsár Miklós életműve rendkívül gazdag. Kórusműveit, melyek a kodályi hagyományra építve találtak új utakat, a hazai kórusok mellett számtalan országban éneklik Japántól az Egyesült Államokig, művei jelen vanak a legrangosabb versenyeken, fesztiválokon. Szövegválasztásában ott van szinte az egész 20. század magyar költszete, de sokat írt latin egyházi szövegekre is. Fúvós hangszerekre írott művei egész korán felkeltették a szakma érdeklődését itthon és külföldön. Városunk előadóművészeivel is szoros kapcsolatot ápolt. Dratsay Ákos- Berényi Bea részére fuvoladarabokat, a Kodály iskola kórusai és az egykori Pedagógus Énekkar részére kórusműveket írt. A mai est műsorával adózni szeretnénk a 20-21. század egyik legnagyszerűbb magyar zeneszerzője emlékének.
A zeneszerző műveiből a Kecskeméti Énekes Kör, a Miraculum Gyermekkar és a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar fúvósötösének előadását élvezhették a koncertre szép számmal ellátogató zenekedvelők. Jómagam is közreműködtem zongoraművészként, Kocsár Miklós Tre notturni c. zongoradarabját játszottam.
Köszönet a felvétel elkészítéséért Bencsik Lászlónak, a fényképekért és a hiros.hu oldalán megjelenő cikkért pedig Varga Gézának!